Mozilla Thunderbird 60.4.0 Sürümü Çıktı Kullanıma Hazır

Mozilla Thunderbird'ün 60.4.0 sürümü kullanıcılara sunuldu indirilip kullanılmaya hazır durumda.

Mozilla Thunderbird 60.4.0 Sürümü Çıktı Kullanıma HazırMozilla, Thunderbird e-posta istemcisinin son halini, kullanıcılarına sundu. Bu son güncellemesiyle birçok gelişme yaşayan Thunderbird sorunlarını düzeltmiş oldu.
Yapılan değişiklikler performans giderme ve hata düzeltmeye yönelikti.Bu nedenle değişimi hemen farkedemeyebilirsiniz.
Mozilla'nın açıklamasına göre 60.4.0 sürümü "WebExtensions File Link API" eklentisini (dosya ekleme eklentisi) daha kararlı çalışacak ve WeTransfer ve Dropbox (gelecek)'dan dosya aktarımını destekleyecek.
Bu sürümde iki önemli hata giderildi.Bunlardan birinncisi az kullanılan charsetlerle (karakter kümeleri) alakalı kod çözme sorunu giderildi. İkinci giderilen hata ise, taslaklar klasöründeki yeni mesajlar için yeni mesaj bildirim uyarısı olmayacak.
Bu sürümde bilinen bazı sorunlar ise, kullanıcıların kendi ekledikleri bazı mesaj bildirim seslerinde uygulama kapanıyor. Şimdilik yeni bir ses yaması gelene kadar sistemde bulunan default (öntanımlı) sesleri kullanmanız önerilir. Ayrıca sohbet bölümünde artık Twitter desteği yok.
Windows her ne kadar kendi işletim sisteminde kendi posta istemcisini kullansa da Thunderbird Windows'ta en en çok kullanılan e posta istemcisi olmaya devam ediyor.Thunderbird etkileyici bir özellik paketi sunmasının yanı sıra, saf Mozilla deneyimi de yaşatır.